Zhasnúť svetlo pre kvalitný spánok nestačí

Kvalitný spánok je dôležitý pre regeneráciu tela i mysle človeka. Pre kvalitný spánok potrebujeme tmu, pri ktorej telo vytvára veľmi dôležitý hormón melatonín.

Obyčajné svetlo je elektromagnetické žiarenie takých frekvencií, ktoré dokážu zachytiť naše oči. Keď ideme spať jednoducho ho vypneme.

No pozor, stále je tu elektromagnetické žiarenie ďalších frekvencií na ktoré naše bunky reagujú a ovplyvňuje aj tvorbu melatonínu. Zdrojmi takýchto žiarení sú najmä vysielače mobilných operátorov, mobily, WiFi siete, atď..

Tak, ako sa pred svetlom, ktoré nemôžeme vypnúť vieme chrániť tienením (žalúziami, slnečníkmi, markízami, atď.) vieme to spraviť aj s elektromagnetickým žiarením ďalších frekvencií (ďalej ako elektrosmog), použitím vhodných tieniacich materiálov.

Máme viac možností: buď namaľujeme celú spálňu tieniacim náterom, ktorý elektrosmog odrazí tak, ako napr. slnečník obyčajné svetlo, alebo môžeme odtieniť len lôžko použitím špeciálneho baldachýnu.

Elektrosmog tieniaci baldachýn je rýchle a efektívne riešenie, pokiaľ nechcete premaľovávať spálňu. Výhodou baldachýnu je aj to, že nás ochráni aj pred žiarením od elektroniky ktorú už máme v spálni. Napríklad chráni dieťa pred žiarením z bezdrôtovej pestúnky. Na trhu sú dostupné rôzne prevedenia elektrosmog tieniacich baldachýnov, no pri ich kúpe je dobré sa poradiť s odborníkom. Kvalitnejšie baldachýny zachytávajú aj elektromagnetické žiarenie nižších frekvencií a je nutné ich uzemniť, napríklad o radiátor, alebo pri novších elektrických rozvodoch aj do zásuvky.

Prirodzenému magnetickému poľu Zeme baldachýn nijako nebráni, takže čo sa žiarenia týka, je to akoby sme spali v lese pred 300 rokmi, len v pohodlí súčasného domova.

Jeden komentár k “Zhasnúť svetlo pre kvalitný spánok nestačí”

  1. Baldachýn sme kúpili cca pred rokom kvôli našej dcére, ktorá trpí genetickou poruchou, ktorá spôsobuje epileptické záchvaty vzhľadom na nedostatok GABA neurotransmiteru (tuberous sclerosis complex). Málokto to vie, ale každým epileptickým záchvatom mozog degraduje a stráca na svojej kapacite. Po roku sme sa dostali na výrazné zníženie liekov a dcéra nemá epileptické záchvaty (antiepileptické lieky sú skutočne devastujúce a riešené iba ako menšie zlo – po Sabrile sa slepne, po Convulexe sa ničí pečeň a Tegretol má veľmi negatívny vplyv na krv). POZOR!!! Musím ešte podotknúť, že baldachýn nebola jediná vec, ktorú sme riešili. Riešili sme aj výraznú dietu – žiadne rafinované cukry – ani med (cukry iba v ovocí), zmäkčenú ionizovanú vodu, správny biorytmus. V každom prípade je baldachýn jednou z vecí, ktorému prikladám tiež účasť na zlepšenom stave. Spí sa v ňom výborne – ako v lese. Prípadne doporučujem prečítať článok: voxo.eu/elektrosmog/blog. Len pre upresnenie nerobím žiadnu reklamu, len píšem naše skúsenosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *