Nedajte sa oklamať, okradnúť placebom za 100-ky EUR

S nárastom elektrosmogu pribúdajú aj špekulanti, ktorí zneužívajú opodstatnený strach a neznalosť ľudí. Predávajú všelijaké kartičky, platničky, prívesky, lampičky, USB kľúče, kamienky za stovky EUR, ktoré údajne redukujú elektrosmog. Na zmätenie potenciálneho kupcu použijú pár odborných výrazov, ktoré však ako celok sú nezmysel. Tieto „zázračné vecičky s patentami“ možno nejako pomáhajú, no elektrosmog, elektromagnetické polia efektívne neredukujú. Obzvlášť treba byť obozretný pri tých VŠETKO V JEDNOM, čo údajne chránia pred elektrosmogom, geopatogénnymi zónami, radiáciou, toxínmi, atď..

Tu sú efektívne možnosti ako sa chrániť pred elektrosmogom (človekom vytvoreným neionizujúcim elektromagnetickým poliam).

Vypnúť, zredukovať zdroj žiarenia, ak ho nemôžete vypnúť, vzdialiť sa a obmedziť čas v expozícii, ak nemôžete ani to, dá sa plošne tieniť vhodnými materiálmi. Tak ako napríklad svetelný smog z ulice závesmi. Svetlo je tiež elektromagnetické žiarenie a svetelný smog tiež neriešime „zázračnou“ kartičkou, platničkou, kamienkom či lampičkou, ale obyčajným závesom, ktorý ho odtieni. To isté platí pri elektrosmogu, len ten záves musí obsahovať elektricky vodivé materiály. Pri svetelnom smogu by tieto vecičky nepredali, lebo by sme doslova videli, že nefungujú. Pri elektrosmogu, ktorý žiaľ, alebo skôr vďaka bohu voľne okom nevidíme („čo oko nevidí, srdce nebolí“) nám skúšajú či už vedome, alebo nevedome predať nefunkčný produkt. Pri žiadnej z týchto vecičiek sa meraním nezistil útlm elektromagnetického žiarenia, samozrejme pokiaľ by ste nimi neobložili celú stenu.

Alebo napríklad, oči si pred UV elektromagnetickým žiarením zo slnka tiež nechránime nejakým príveskom, ale tienime slnečnými okuliarmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *