Čo je elektrosmog?

Elektrosmog je elektromagnetické žiarenie, vytvorené ľudskou činnosťou.

Elektromagnetické žiarenie je v stručnosti kombináciou priečneho a postupného vlnenia magnetického a elektrického pola, je to prenos energie v podobe elektromagnetického vlnenia.

Elektrosmog hladko prechádza cez múry, strechy a okná pokiaľ nie sú z elektricky vodivých materiálov.

Elektromagnetické žiarenie zahŕňa elektromagnetické spektrum: gama žiarenie, röntgenové žiarenie, ultrafialové žiarenie, viditeľné žiarenie (svetlo), infračervené žiarenie, mikrovlnné a rádiové žiarenie.

Nás zaujíma hlavne spektrum nízkych frekvencií, rádiového a mikrovlnného žiarenia, ktoré narastá každým dňom od spustenia prvých elektrických zariadení. Od 19. storočia začali ľudia produkovať takzvaný elektrosmog. Elektrosmog voľným okom nevidíme, no je skoro všade vôkol nás, jeho zdrojmi sú hlavne vedenie vysokého napätia, mobilné siete, televízia, rozhlas, Wi-Fi, satelity, radary a mnoho ďalších.

„Nie je dokázané“, no ani vyvrátené, akým spôsobom škodí ľudskému
organizmu. Domnievame sa však, že spektrum a intenzita elektrosmogu nie je pre ľudský organizmus prirodzená, keďže sme mu vzhľadom na evolúciu vystavení iba pár rokov a dôsledky pri daných intenzitách sa neprejavia ihneď po expozícii elektromagnetickému žiareniu. Elektromagnetické vlnenie v pásme nižších frekvencií, ako je frekvencia svetla, rezervovala príroda pre riadenie samovoľných životných procesov (Čiže sme ich obsadili frekvenciami množstvom našich technológií). Elektromagnetické impulzy z technických zdrojov sú v tomto pásme a skresľujú elektromagnetické polia prírodného pôvodu, čo spôsobuje a podporuje rozmanitosť takzvaných funkčných porúch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *